Kampprogram 2023/2024
Kampprogram for teamesbjerg
Skanderborg Håndbold
Team Esbjerg
14-36
Santander Cup
1/8-finale
Fælledhallen
1/8-finale
Fælledhallen
Odense Håndbold
Team Esbjerg
30-25
Super Cup
Finale
Arena Randers
Finale
Arena Randers
Team Esbjerg
Nykøbing F. Håndbold
33-28
Kvindeligaen
1. runde
Blue Water Dokken
1. runde
Blue Water Dokken
Ajax København
Team Esbjerg
18-39
Kvindeligaen
2. runde
Bavnehøj Arena
2. runde
Bavnehøj Arena
Team Esbjerg
CS Rapid Bucuresti
30-28
EHF Champions League Women
1. runde
Blue Water Dokken
1. runde
Blue Water Dokken
Team Esbjerg
Ringkøbing Håndbold
36-22
Kvindeligaen
3. runde
Blue Water Dokken
3. runde
Blue Water Dokken
RK Krim Mercator Ljubljana
Team Esbjerg
33-27
EHF Champions League Women
2. runde
Arena Stozice, Ljubljana
2. runde
Arena Stozice, Ljubljana
SønderjyskE
Team Esbjerg
28-29
Kvindeligaen
4. runde
Arena Aabenraa
4. runde
Arena Aabenraa
Team Esbjerg
Metz Handball
29-27
EHF Champions League Women
3. runde
Blue Water Dokken
3. runde
Blue Water Dokken
Team Esbjerg
Horsens Håndbold Elite
42-24
Kvindeligaen
5. runde
Vestjysk Bank Sportium, Varde
5. runde
Vestjysk Bank Sportium, Varde
Vipers Kristiansand
Team Esbjerg
37-38
EHF Champions League Women
4. runde
Aquarama Kristiansand
4. runde
Aquarama Kristiansand
Aarhus United
Team Esbjerg
23-32
Kvindeligaen
6. runde
Djursland Bank Arena
6. runde
Djursland Bank Arena
Team Esbjerg
København Håndbold
35-29
Kvindeligaen
7. runde
Blue Water Dokken
7. runde
Blue Water Dokken
Skanderborg Håndbold
Team Esbjerg
26-32
Kvindeligaen
8. runde
Fælledhallen
8. runde
Fælledhallen
Team Esbjerg
FTC-Rail Cargo Hungaria
27-23
EHF Champions League Women
5. runde
Blue Water Dokken
5. runde
Blue Water Dokken
Team Esbjerg
Odense Håndbold
30-26
Kvindeligaen
9. runde
Blue Water Dokken
9. runde
Blue Water Dokken
MKS Zaglebie Lubin
Team Esbjerg
24-36
EHF Champions League Women
6. runde
Hala RCS Lubin
6. runde
Hala RCS Lubin
Ikast Håndbold
Team Esbjerg
22-28
Santander Cup
1/4-finale
IBF Arena
1/4-finale
IBF Arena
Viborg HK
Team Esbjerg
31-34
Kvindeligaen
10. runde
BIOCIRC Arena
10. runde
BIOCIRC Arena
Team Esbjerg
Ikast Håndbold
30-22
Kvindeligaen
11. runde
Blue Water Dokken
11. runde
Blue Water Dokken
Ikast Håndbold
Team Esbjerg
34-35
EHF Champions League Women
7. runde
IBF Arena
7. runde
IBF Arena
Silkeborg-Voel KFUM
Team Esbjerg
24-31
Kvindeligaen
12. runde
JYSK Arena
12. runde
JYSK Arena
Team Esbjerg
Ikast Håndbold
37-34
EHF Champions League Women
8. runde
Blue Water Dokken
8. runde
Blue Water Dokken
Team Esbjerg
Odense Håndbold
36-32
Santander Final4
1/2-finale
Blue Water Dokken
1/2-finale
Blue Water Dokken
Team Esbjerg
Nykøbing F. Håndbold
36-26
Santander Final4
Finale
Blue Water Dokken
Finale
Blue Water Dokken
Team Esbjerg
MKS Zaglebie Lubin
32-26
EHF Champions League Women
9. runde
Blue Water Dokken
9. runde
Blue Water Dokken
Nykøbing F. Håndbold
Team Esbjerg
27-28
Kvindeligaen
14. runde
SPAR NORD Arena
14. runde
SPAR NORD Arena
FTC-Rail Cargo Hungaria
Team Esbjerg
28-33
EHF Champions League Women
10. runde
Erd Arena, Erd
10. runde
Erd Arena, Erd
Team Esbjerg
Ajax København
37-17
Kvindeligaen
15. runde
Blue Water Dokken
15. runde
Blue Water Dokken
Team Esbjerg
Vipers Kristiansand
32-37
EHF Champions League Women
11. runde
Blue Water Dokken
11. runde
Blue Water Dokken
Ringkøbing Håndbold
Team Esbjerg
27-40
Kvindeligaen
16. runde
Green Sports Arena
16. runde
Green Sports Arena
Team Esbjerg
SønderjyskE
29-24
Kvindeligaen
17. runde
Blue Water Dokken
17. runde
Blue Water Dokken
Horsens Håndbold Elite
Team Esbjerg
33-40
Kvindeligaen
18. runde
Forum Horsens
18. runde
Forum Horsens
Team Esbjerg
Bjerringbro FH
37-20
Kvindeligaen
13. runde
Blue Water Dokken
13. runde
Blue Water Dokken
Metz Handball
Team Esbjerg
36-31
EHF Champions League Women
12. runde
Palais des Sports Jean Weille, Nancy
12. runde
Palais des Sports Jean Weille, Nancy
Team Esbjerg
Aarhus United
32-25
Kvindeligaen
19. runde
Blue Water Dokken
19. runde
Blue Water Dokken
Team Esbjerg
RK Krim Mercator Ljubljana
29-21
EHF Champions League Women
13. runde
Blue Water Dokken
13. runde
Blue Water Dokken
København Håndbold
Team Esbjerg
27-34
Kvindeligaen
20. runde
Frederiksberg-Hallen
20. runde
Frederiksberg-Hallen
IF92, Esbjerg
Team Esbjerg
14-41
Santander Cup
5. runde
Rørkjærhallen
5. runde
Rørkjærhallen
CS Rapid Bucuresti
Team Esbjerg
24-33
EHF Champions League Women
14. runde
Mioveni Hall, Mioveni
14. runde
Mioveni Hall, Mioveni
Team Esbjerg
Skanderborg Håndbold
36-29
Kvindeligaen
21. runde
Blue Water Dokken
21. runde
Blue Water Dokken
Odense Håndbold
Team Esbjerg
24-25
Kvindeligaen
22. runde
Sydbank Arena
22. runde
Sydbank Arena
Team Esbjerg
Viborg HK
34-24
Kvindeligaen
23. runde
Blue Water Dokken
23. runde
Blue Water Dokken
Ikast Håndbold
Team Esbjerg
27-31
Kvindeligaen
24. runde
IBF Arena
24. runde
IBF Arena
Team Esbjerg
Silkeborg-Voel KFUM
39-22
Kvindeligaen
25. runde
Blue Water Dokken
25. runde
Blue Water Dokken
Jelling fS
Team Esbjerg
Santander Cup
5,1 tilpasningsrunde
Gormshallen 1
5,1 tilpasningsrunde
Gormshallen 1
Bjerringbro FH
Team Esbjerg
Kvindeligaen
26. runde
Bjerringbro Idræts- & Kulturcenter
26. runde
Bjerringbro Idræts- & Kulturcenter
Endnu ikke afgjort
Team Esbjerg
Kvindeligaen
1. runde i slutspillet
1. runde i slutspillet
Team Esbjerg
Endnu ikke afgjort
Kvindeligaen
2. runde i slutspillet
Blue Water Dokken
2. runde i slutspillet
Blue Water Dokken
Team Esbjerg
Nykøbing F. Håndbold
Kvindeligaen
6. runde i slutspillet
Blue Water Dokken
6. runde i slutspillet
Blue Water Dokken